A tüdő és a felső légutak
Az oxigén útja:
A levegő az orron, szájon, légcsőn keresztül jut a tüdőbe. A levegőben lévő oxigént a vér szállítja el a szervekhez. A vér a tüdőhólyagocskák falában tudja felvenni az oxigén és ezzel egyidejűleg itt történik a a szén-dioxid leadása is. A kilégzéssel pedig kikerül a szervezetből a széndioxid.
Nem kell félnünk attól, hogy lemérgezzük a föld a klímáját a kilélegzett széndioxiddal, bármennyire is sulykolják belénk a félelmet. Ugyanis széndioxid nélkül az élet sem alakult volna ki, hisz a növények a széndioxidot használnak fel, amivel oxigént termelnek.
Inkább kellene félnünk a rengeteg mérgező vegyi anyagtól, amit rendszeresen kieresztenek a levegőbe, vízbe, földbe a különböző gyárak, de ezeket a pénz és a politika jobban megvédi.
A tüdőhöz kapcsolódik a szaglás érzékelése is. Nagyon sok hatást, jó és rossz érzést érhetünk el az illatokkal és a szagokkal.
Milyen gyógynövényekkel és hatóanyagokkal tudjuk támogatni a tüdő és a légutak egészségét?
- A Kurkuma: rendszeres fogyasztása nagyon hasznos lehet asztma, krónikus obstruktív tüdőbetegség és akár tüdőfibrózis esetén.
- A Fokhagyma: fő hatóanyaga az allicin, mely gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatásokkal rendelkezik, amelyek nagyon hasznosak lehetnek asztma, hörghurut és egyéb tüdőbetegség esetén. Igen erős baktericid hatása van, a tüdőbaj baktériumát is elpusztítja. A fokhagyma rendszeres fogyasztásával közel felére lehet csökkenteni a tüdőrák kialakulásának kockázatát.
- A Rozmaring: A- és C-vitamin, valamint más ásványi anyagok, köztük a magnézium, a kálium, a nátrium, a kalcium és a cink jó forrása. Ezek az ásványi anyagok hozzájárulnak az immunrendszer erősítéséhez és a mérgező anyagok eltávolításához. Köptető szer, az orr és légutak váladékait lazítja fel.
- A Citrus flavonoidok melyeket a citrusfélék, például a narancs és a citrom is tartalmaz, erős antioxidáns hatásúak. A flavonoidok ezáltal segítenek az immunitás növelésében, de hatásosak a légúti fertőzések elleni küzdelemben is, miközben javítják a légzést és a tüdőműködést.
- Homoktövis az egyik legjobb vitaminforrás, telis-tele vitaminnal. Fertőző betegség esetén gyorsítja a felépülést, általános immunrendszer erősítő.
- Csalán: Enyhülnek a szénanátha és az asztma tüneteit
- A hagyma szintén nagyon sok mikrotápanyagot és vitamint tartalmaz. Ez a gyógynövény hasznos lehet hörghurut, asztma és megfázás esetén is.
- Kamilla vagy orvosi székfű: Stimulálja az immunitást, a fehérvérsejtek működésére hat megfázás és influenza esetén.
- Ánizs: Köhögéscsillapító, a hörghurut, az asztma és a légcső váladékát oldja a kreozol és alfa pinén.
- Kakukkfű: Köhögéscsillapító, nyálkaoldó. A légcsőhurut, asztma, tüdőtágulás csillapítására, manduladaganatra egyaránt használják.
- Pettyegetett tüdőfű: Erős oldó hatása miatt kitűnő hatással van a légzőszervekre, ezért elsősorban elnyálkásodásoknál használják. Hatásos az asztma és rekedtség eseteiben is.
- A borsmentában és az eukaliptuszban olyan hatóanyagok találhatóak, melyek tisztítják a légutakat, emellett ellazítják a légzőszervek körüli izmokat, és a váladék feloldásában, eltávolításában is segíthetik a szervezetünket.
- A C-, E-, A-, D-, B6-, B12- vitamin, a folsav, a szelén, a cink, a réz, a vas és a magnézium fontosak az immunrendszer/természetes védekezés szempontjából
Keresd meg a számodra megfelelő termékünket és támogasd a tüdődet Te is!