Gyógynövények videósorozat

TeleVitamin

Videó sorozat, érdekes cikkek és ajánlások a gyógynövényekről

Hírlevél feliratkozás
A KÜLDÉS gomb megnyomásával feliratkozom a TeleVitamin hírleveire, amiről bármikor leiratkozhatok egy gombnyomással.

Közérthető beszélgetés a gyógynövényekről, hatásukról és az egészségünkről

Olyan sok információ kering az interneten a gyógynövényekkel és betegségekkel kapcsolatban, hogy ember legyen a talpán aki ki tud igazodni köztük.

Ha találunk valamit egy gyógynövényről és annak jótékony hatásáról, a következő pillanatban akár annak szöges ellenkezőjéről is olvashatunk.

Ebben a káoszban szeretnénk segíteni néhány alapvető, tudományosan megalapozott ismerettel a most induló tíz részes videó sorozatunkban.

Kik beszélgetnek?


Szanyi Erika
Fitoterapeuta

Szanyi Erika vagyok, Fitoterapeuta, Anti-Aging (fiatalság megőrző) életmód tanácsadó vagyok és köpölyözéssel is foglalkozom az egészség megőrzése érdekében.
Egészségmegőrző tanácsadáson túl, igyekeztem olyan hatóanyagokat felkutatni és ezekből olyan termékeket összeállítani, amelyek segítenek az egészséges életmód mellett, megelőzni illetve felvenni a harcot az öregedéssel járó problémák és betegségek ellen.

Dr. Hajdu Zsanett
Gyógynövényszakértő

Hajdu Zsanett vagyok, biológus és gyógynövénykutató. A Szegedi Tudományegyetemen szereztem a biológus diplomát, majd a szegedi Gyógyszerésztudományi karon a doktori fokozatot. Ezek alapjául az a két éves dél-amerikai kutatómunka szolgált, amelynek során indiánok gyógynövényismeretét kutattam az etnobotanika, etnofarmakológia módszereivel. A kalandos élmények és az ismeretek átadása mindig örömmel töltött el, rengeteg tudományos és ismeretterjesztő előadást tartottam és tartok a mai napig gyerekeknek, felnőtteknek, egyetemistáknak.

Miről is lesz szó?


01

Mikor és hogyan használjuk őket?

Milyen hatóanyaghoz forduljunk, ha valamilyen egészségügyi problémánk van, a természetes gyógynövényekhez, vagy inkább a szintetikus gyógyszerekhez?

02

Immunerősítés

Olyan sokat hallunk róla, de lehet-e erősíteni egyáltalán az immunrendszert? Vagy csak így egyszerűbb kifijezni azt, hogy támogtanunk kell a működését és harmonizálnunk érdemes?

03

Antioxidánsok

Azt, hogy oxidáció, korrózió, rozsdásodás még csak-csak értjük, sejtjük, hogy az anti az a védelmet, gátlót jelenteni. de mi köze az oxidációnak a testünkhöz és mi az ami ez ellen védekeznünk kell?

04

Citrus flavonoidok

Az előző részből kiderült mik azok az antioxidánsok és miért van rájuk szükség. Arról is hallottunk, hogy a cirusfélék mint a citrom és narancs milyen nagyszerű vitaminforrás. De a flavonoidok szintén valami hókuszpókusznak tűnnek.

05

Szív- és érrendszer

Magyarországon a legtöbb ember szív- és érrendszeri betegségek következtében hal meg. Ráadásul, ha valakinek ilyen problémája van, előbb utóbb más kísérő betegségei is megjelennek. Ha nem jó a szívünk, vagy károsodott az érrendszerünk, testünk nem jut elegendő táplálékhoz és oxigénhez, ami hosszú távon károsítja más szervünket is. Ezért nagyon fontos védenünk a szívünket és erenket.

06

Gyulladáscsökkentés: kurkuma, tömjén és csalán

A gyulladás akkor alakul ki, amikor az immunrendszerünk védekező tevékenysége beindul. Tehát valamilyen ok miatt reagál a testünk. Fontos, hogy ne magát a gyulladást kezeljük hanem keressük meg a kiváltó okokat és azt szüntessük meg. Például a gyulladás egyik jele a láz, amikor nem a lázat kell csökkentenünk, hanem meg kell keresnünk miért lettünk lázasak és azt az okot kell megszűntetnünk.

07

Ízületi gyulladások növényei

A bőrünk a legnagyobb szervünk, mely létfontosságú a testünk védelemének szepontjából. Akár jelezhet is valamilyen belső gyulladásos folyamatot a bőrünk és általában ha valamilyen sérülés éri, gyulladással válaszol. A bőr ráadásul át is engedi a hatóanyagokat amelyek segíthetnek pédául az ízületi gyulladások csökkentésében is.

08

Emésztés

Milyen hatóanyaghoz forduljunk, ha valamilyen egészségügyi problémánk van, a természetes gyógynövényekhez, vagy inkább a szintetikus gyógyszerekhez?

09

Stressz

Közhelynek számít, de a mai korban mindenkinek számítania kell a stresszre. Folyamatosan érnek minket az ingerek, melyek feldolgozása óriási terhet ró az agyunkra és közvetlenül a testünkre is. A stressz kerülése mint a lelkileg mérgező tényezők kizárása jó megoldásnak tűnthet, viszont sokszor ezt nem tehetjük meg.

10

Vitamindús növények

Vitaminok és ásványi anyagok nélkül nem működik a testünk. Változatos és tudatos táplálkozással sokat tehetünk azért, hogy mindent megadjunk magunknak.

Szeretnék többet megtudni a gyógynövényekről!